امروز دوشنبه 05 فروردین 1398
abieasman.cloob24.com
0

 

با یاد جان جهان

این مطلب توسط جناب عباسی ارسال شده است:

بسمه تعالی

معرفی کتاب توليد محتواي الکترونيکي پيشرفته

گستره تحولات ايجاد شده توسط فناوري اطلاعات، تمامي ابعاد زندگي بشر را تحت تأثير خود قرار داده و اين تأثير‌گذاري در مجموع، به بهبود روند زندگي و بهسازي عملکرد انساني منجر شده است. آموزش و يادگيري نيز که بُعد مهمي از زندگي بشري مي‌باشد، بستر بزرگي از اين تأثيرپذيري را درسطوح مختلف آموزشگاهي و دانشگاهي چه به صورت رسمي و چه به صورت غير رسمي فراهم ساخته است. در اين فرآيند، محتوا به عنوان يک رکن اصلي برنامه‌هاي آموزشي، بيشترين تحول را به خود اختصاص داده و الکترونيکي شدن محتوا، تبديل به يکي از مهم‌ترين گام‌ها در عرصه‌ الکترونيکي شدن يا هوشمندسازي مراکز آموزشگاهي و دانشگاهي گرديده است. بر اين اساس، با توجه به نيازي که در دانشگاه‌ها و مدارس براي توليد محتواي الکترونيکي احساس مي‌شد و همچنين تدريس واحدهاي درسي مرتبط با آن،‌ ما را بر آن داشت تا بر اساس تجارب علمي و آموزشي خود، اقدام به تأليف کتاب توليد محتواي الکترونيکي (نرم افزار آموزشي) در سال 1393 بکنيم. اين کتاب با استقبال اساتيد، معلمان، دانشجويان و کاربران توليد محتواي الکترونيکي مواجه شد و در همان سال به عنوان کتاب برتر کشوري در دانشگاه فرهنگيان انتخاب گرديد. کتاب اصول و روش توليد کتاب های الکترونيکی چند رسانه ای نيز در سال 94 منتشر شد که بنده به عنوان نويسنده سوم مشارکت داشتم.

در ادامه همين فرآيند، اقدام به تأليف اين کتاب با عنوان «توليد محتواي الکترونيکي پيشرفته» نموديم. اين کتاب به مباحث گسترده‌تري از توليد محتواي الکترونيکي پرداخته و شامل 12 فصل به اين شرح مي‌باشد: فصل اول اصول طراحي محتواي الکترونيکي؛ فصل دوم طراحي تعامل، الگو و رابط کاربر در توليد محتواي الکترونيکي چند رسانه‌اي؛ فصل سوم اصول و روش طراحي، توليد و ويرايش پيام‌هاي متني؛ فصل چهارم اصول و روش طراحي، توليد و ويرايش پيام‌هاي صوتي؛ فصل پنجم اصول و روش طراحي، توليد و ويرايش پيام‌هاي تصويري؛ فصل ششم اصول و روش طراحي، توليد و ويرايش فيلم‌هاي آموزشي؛ فصل هفتم اصول و روش طراحي، توليد و ويرايش پيام‌هاي انيميشني؛ فصل هشتم اصول و روش طراحي و توليد بازي‌هاي کامپيوتري آموزشي؛ فصل نهم اصول و روش طراحي و توليد واژه‌نامه چند رسانه‌اي؛ فصل دهم اصول و روش طراحي و توليد آزمون‌هاي الکترونيکي؛ فصل يازدهم توليد رابط کاربر گرافيکي(ترکيب‌بندي عناصر چند رسانه‌اي)و فصل دوازدهم ابزارهاي نصب و اجرا، قفل‌گذاري، تکثير و انتشار. اين  کتاب در 352 صفحه با ساختاری مشابه در تمام فصول شامل ارائه استانداردها، معرفی نرم افزارها و شرح کامل يک نرم افزار نوشته شده است. 

اين کتاب در سطح دانشجويان کارشناسي و کارشناسي ارشد رشته تکنولوژي آموزشي، دانشجويان رشته‌هاي مختلف دانشگاه فرهنگيان، دانشجويان رشته‌هاي مرتبط با تعليم و تربيت، معلمان و دبيران و علاقه‌مندان به توليد محتواي الکترونيکي تدوين شده است که مي‌تواند در واحدهاي درسي طراحي پيام و توليد مواد آموزشي و يادگيري (چند رسانه‌اي ديجيتالي)، توليد برنامه‌هاي کامپيوتري، طراحي و توليد چند رسانه‌اي‌هاي آموزشي، طراحي درس‌افزارهاي چند رسانه‌اي براي آموزش مجازي، کاربرد فناوري اطلاعات در آموزش (2 و 3 بخش توليد محتواي الکترونيکي)در دانشگاه فرهنگيان، کاربرد نرم‌افزارهاي رايانه‌اي، به ارزش 2 يا 3 واحد تدريس شود. 

با تشکر - حامد عباسی

 

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال نظر